Налаштування на самоприсутність за допомогою КОЛЕСА Усвідомлення ЗІГЕЛЯ (10 хвилин)

Вправа «Колесо усвідомлення»:

 

Крок 1: Почніть із шести-восьми осіб, які сидять у колі.

 

Крок 2: відтворіть запис (або прочитайте наведену нижче транскрипцію) – потім мовчіть.

 

Крок 3: Кожна людина робить нотатки в щоденнику або блокноті.

 

 

 

Транскрипція:

Почніть із того, що прийміть зручне положення та відчуйте ритм свого дихання

Коли ви вдихаєте і видихнете, почніть з візуалізації колеса. «Хаб» знаходиться в центрі, а чотири квадранти оточують його обідком, що охоплює все, що ви знаєте і можете знати. Для кожної частини цієї практики ви надсилатимете спицю від втулки до краю, щоб зосередити свою свідомість. Після кожної частини цієї практики ми пропонуємо вам зосередитися на глибокому вдиху, перш ніж рухатися далі.

Тепер зверніть увагу на перший квадрант – п’ять почуттів. Один за одним знайдіть час, щоб зосередити свою усвідомлення на тому, що ви бачите, чуєте, відчуваєте запах, смакуєте і торкаєтеся.

Далі зосередьте свою увагу на своєму «шостому почутті», внутрішніх відчуттях власного тіла. Це другий квадрант навколо концентратора. Витратьте кілька хвилин, щоб перемістити фокус по всьому тілу, усвідомлюючи відчуття, які ви відчуваєте зсередини вашого фізичного істоти, від м’язів і кісток голови, кінцівок і тулуба до відчуттів в органах свого тіла.

Тепер настав час зосередитися на діяльності самого вашого розуму. До них належать емоції, думки, спогади, надії, переконання, мрії, образи, туги, ставлення та наміри. Ця частина практики розділена на дві частини. По-перше, почніть з того, що просто усвідомте те, що входить у ваш розум – запропонуйте будь-якій розумовій діяльності прийти до усвідомлення.

Після того як ви витратили деякий час на це, наступним кроком буде звернути особливу увагу на особливості того, як ці розумові дії входять і виходять із свідомості. Як вони виникають і проходять? Ці дії виникають раптово чи поступово? Чи залишаються вони постійними, згасають і зникають, чи відбиваються? Тоді як вони йдуть? І замінюють їх відразу на щось інше чи ні? Якщо ні, то як відчувається розрив між двома розумовими видами діяльності?

Тепер настав час спробувати щось трохи інше. Як і в інших частинах цієї практики, відправляйте свою спицю уваги з центру, але цього разу відігніть її назад до самого хаба, щоб спрямувати свою увагу на концентрацію на своєму усвідомленні. За допомогою цієї частини практики ви працюєте над «усвідомленням усвідомлення» і відчуваєте, що це таке. Для цього знадобиться певна практика, тому постарайтеся набратися терпіння.

Четвертий квадрант представляє наше відчуття зв’язку з речами поза нашим тілом. Почніть з фокусування уваги на людей, які фізично близькі вам, а потім поширте на інших, які знаходяться далі. Далі поширюйтеся на тих, кого ви відчуваєте близькими – сім’ю та друзів – а потім на тих, з ким ви залучені, наприклад, колеги, студенти, вчителі та інші. Потім крок за кроком розширюйте своє відчуття зв’язку, щоб включити тих, хто живе у вашому районі, місті, країні, континенті, у всьому світі і, нарешті, до всіх живих істот на землі.