Вправа «Найкраще можливе себе» — це добре відома вправа позитивної психології для виховання оптимізму. Вправа BPS передбачає уявлення себе в уявному майбутньому, в якому все склалося найбільш оптимально. Дослідження показали, що написання та уявлення про BPS покращує настрій і самопочуття людей. Вправа «Найкраща можлива команда» — це адаптація оригінальної вправи BPS для використання в командах (наприклад, робочі команди, спортивні клуби тощо). Ця вправа спочатку пропонує членам команди уявити ідеальну версію команди окремо, а потім члени команди діляться своїми баченнями, щоб знайти спільні прагнення та відмінності у поглядах. Нарешті, команда працює разом, щоб створити найкращий сценарій команди на основі інформації, зібраної на попередніх кроках.

Ціль:

Метою цього інструменту є розробити нове спільне розуміння того, як команда функціонує якнайкраще, і підвищити оптимізм членів команди.

Інструкції

Крок 1. Уявіть свою найкращу можливу команду

На цьому етапі потрібно написати про свою команду якнайкраще. Уявіть, що ваша команда функціонує на оптимальному рівні, коли всі її члени працюють у міру своїх можливостей, а команда досягає всіх поставлених цілей. Ви напишете протягом 10 хвилин про цю найкращу команду. Під час написання не турбуйтеся про граматику чи пунктуацію; радше зосередьтесь на вираженні всіх думок, почуттів та емоцій, які з’являються у вас. Ви можете мати кілька аркушів паперу для цього кроку.

Крок 2: Поділіться індивідуальними баченнями з групою

Попросіть членів команди поділитися своїм баченням найкращої можливої команди з ширшою групою. Запропонуйте членам команди по черзі підсумувати (або прочитати, якщо бажаєте) те, що вони написали на кроці 1.

Крок 3: Схожість і відмінність у баченнях

На дошці або аркуші м’ясного паперу намалюйте два стовпці та позначте їх «Схожість» і «Відмінності».
У групі обговоріть (і запишіть) схожість і відмінність між окремими членами команди
бачення. Наприклад, якщо кілька членів команди згадали щось на кшталт «шанобливий».
комунікації”, це буде додано до стовпця “Схожість”. Якби тільки один член команди згадав «більше
часті зустрічі команди», це буде додано до колонки «Відмінності». Знайдіть тут час, щоб переконатися в цьому
бачення кожного члена команди було враховано та включено в таблицю.

Крок 4: Створіть нову найкращу можливу команду

Як група, об’єднайте свої висновки з кроку 3, щоб створити нову спільну найкращу команду. Зверніть особливу увагу на колонку Схожість з кроку 3, оскільки вона відображає спільні прагнення групи.

Попрацюйте разом, щоб написати детальний опис цієї нової ідеальної команди.

Крок 5: Визначте основні цінності

Останній крок вправи передбачає визначення нових цінностей нової ідеальної команди. У відведеному місці проведіть спільну роботу, щоб створити 3-5 основних командних цінностей: